Metsamaa ost saartel

Mida on müüjal hea teada metsamaa ostu-müügi kohta Saaremaal, Hiiumaal ja Muhumaal? Kuidas metsamaa ost täpsemalt käib? Mets on hea investeering kuni raieküpsuse saavutamiseni, kuid küpse metsa puhul ei tasu raiega siiski liialt viivitada, sest siis ei ole metsamaa ost enam nii lihtne - hind hakkab hoopis vähenema.

Saarte Mets OÜ jaoks on metsamaa ost põhitegevuseks, ostame metsakinnistuid ja metsa raieõigust Saaremaal, Hiiumaal ja Muhumaal. Teatavasti on raie jaoks nõutav metsamajandamise kava, saame nii anda nõu dokumentide korrastamiseks kui ka osta metsa ilma metsamajandamise kavata. Viimasel juhul ei ole metsamaa müüjal vaja metsamajandamise kava tellimise pärast muret tunda, vaid võtame nõutavate metsamajandamise dokumentide vormistamise peale metsamaa ostu täiesti enda õlule.

 

Küpse struktuuriga metsa, milles on puud raieküpseks kasvanud, ei maksa lasta üleküpseda. Vananevad puud on vastuvõtlikumad haigustele ja kahjuritele, samuti on oht suuremateks tormikahjustusteks. Küpse metsa väärtus ei ole enam tõusuteel, vaid hakkab aegamisi kahanema. Metsamaa ost koos kasvava metsaga on müüjale kõige tasuvam kas enne raieküpseks saamist või raieküpsena.

 

Saarte Mets OÜ on sinu tegusaks partneriks kui plaanid metsa müüa, või seda aktiivselt hooldada. Metsamaa ost on ettevõtte põhitegevusalaks, selle kõrval pakume sisukaid nõuandeid, kuidas metsa tulusamalt majandada, millised on nõuded metsamajandamise organisatoorsele poolele, nõutud dokumentidele ning kõige viimased uuendused metsaseaduses ja -eeskirjades.